CZAS POŻEGNAŃ-CZAS ZMIAN W ,,BLOGOSFERII”

W 2015 roku w październiku założyłem stronę ,,Blogosferia. W zamyśle miała być to strona w której chciałem wyrazić siebie. To znaczy swoje pasję zainteresowania. Początkowo lodziłem się że będzie można to zmonetyzować. Szybko okazało się że po pierwsze trzeba byłoby zainwestować w pozycjonowanie linków, dalej w wersję mobilną strony, lepszą grafikę, itd… Nie mając mecenatu, ani takich środków finansowych jakie byłyby potrzebne dla podniesienia rangi strony, musiałem zmienić pierwotne założenia.W 2016 roku postawiłem na ,,Blogoserial, który okazał się być strzałem w punkt. Wspomnienia z internatu mimo iż pisane na setkę, a więc z marszu, pomimo błędów, i niedoskonałości związanych z późną porą pisania zyskało stale grono sympatyków. Ponad sto osob przeczytało pierwotną wersję i poprawioną. Dziękuję bardzo wszystkim którzy raczyli pochylić się nad tą grafomanią, pisaną z potrzeby serca., informuję że w archiwach przez 10 miesięcy będzie dostępna wersja elektroniczna.

Dużą popularnością cieszył się cykl ,,Okiem Kibica w Kapciach” Pomysł zrodził się z pasji do sportu w ogolę. W szczególe chciałem podzielić się swoją opinią na tematy bieżące. Opisałem z dystansu zmagania reprezentacji futbolowej, Starty lekkoatletów. W miarę chciałem się opisywać zmagania na bieżąco. Ligi piłkarskiej, siatkówki, ME. w piłce nożnej we Francji, MŚ. w Rosji, czy spoty zimowe, a także IO. W nowej Blogosferii nie będzie miejsca na sport, ale archiwum do czerwca przyszłego roku pozostanie.Aktywność sportową przenoszę na WhatsAppa. Tam będzie ,,Okiem Kibica w Kapciach.Jednak sportowo pożegnam się cyklem ,,Tytani Mikrofonu” o komentatorach radiowych, i telewizyjnych.

Muszę się przyznać do porażki jeśli chodzi o sprawy społeczne. Nie wypalił cykl ,,Z za szkieł okularów’ W zamysle mialem opisywać zajiwska socjologiczne dotyczące zachowań ludzi, wychowania dzieci, mediów. Nie wyszło z tego prawie nic, po za kilkoma wpisami. Przegrałem z czasem. Nie wrócę do tego gdyż entuzjazm opadł, a i cenzura pojawiła się w internecie, więc sza…..

Opis kolejnej pasji czyli muzyki przyniósł mi sporo satysfakcji. Publikacja Osobistej listy przebojów, na podstawie ,,Listy przebojów PR.3, czy prywatnego TOP Dwudziestego wieku uzewnętrznił moją pasję do muzyki. Przedstawianie cyklu ,,Lubię Dźwięk Srebrnego Krążka” jest próbą pokazania mojej kolekcji płyt, i zainteresowaniem tym innych osób. Jest to chęć ocalenia płyty CD w dobie plików, formatów. Będę to kontynuował, tym bardziej że kolekcja się poszerza.

,,Perfumiusz” to wyraz pasji zapachami męskimi perfum, i wszelkiej maści wód toaletowych. Do tej pory prezentowałem wody niezbyt drogie. Pisałem o polskich pachnidłach. Czesto deprecjonowanych, i wyśmiewanych. Perfumiusz będzie wiodącym wpisem na Blogosferii. Zamierzam opisać wszystkie zapachy jakie posiadam!

Zwierzenia łasucha to kolejna odsłona nie tyle pasji , co chorobliwej miłości do łasuchowania. Ponieważ waga zmusiła mnie do ograniczenia spożycia słodkości, będę o nich pisał. Zamierzam kontynuować podróże łasucha, polecając lokale, i opisując je.Będę też podawał przepisy na zdrowe ciasta, ale to z czasem.

Wpisy będą się pojawiać co najmniej raz na tydzień.

Zapraszam do czytania, i recenzowania strony. Na wszelkie uwagi jestem otwarty. Dziękuję wszystkim którzy wchodzą na moją stronę, i pozdraiwam , i życzę milej lektury.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *