KANION/LIDER -CZYLI SWOJSKIE KLIMATY

Już przy opisywaniu Brutala stwierdziłem że gdyby zmienić szatę, nazwę na anglojęzyczną ,,Brutal” stałby się dobrym kosmetykiem z średniej półki. Konkurującym na przykład z ,,Aramisem” Jednak że ma przeszłość peerelowską, to jest wyszydzany itd… Mam przekonanie graniczące z pewnością że tak samo potraktowani zostali by nasi dzisiejsi bohaterowie. ,,Kanion,

Z historii

Produkcja Kaniowa zaczęła się w Polsce na początku lat dziewięćdziesiątych. Była to odpowiedź polskiego przemysłu kosmetycznego na zalew zachodnich kosmetyków na uwolnionym krajowym rynku. Dodajmy że była to dobra odpowiedź, oczywiście zachowując wszystkie proporcje. Nie był to ,,Dawidof,” czy ,,Dior” Bo te miały swoich nabywców wśród szczęk bazarowych czy naprędce stworzonych drogerii, ot choćby w podziemiu ronda Dmowskiego w stolicy. Chodziło o tych, których nie stać na owego Diora,a tanich podróbek zalewających rynek, i to dosłownie nie chcą.Kanion był, i jest produkowany przez ,,Pollenę-Ewa” W pierwotnej wersji powstały 3 kompozycje ,,Clasic- zielony, Kanion blue-niebieski flakon,i takie same pudełko, oraz ,,White-Woda perfumowana, najdroższa. Biały flakon, i taki sam kartonik. Clasic pozostał do dziś, i o nim za chwilę. Natomiast z przykrością należy stwierdzić że zarówno ,,Kanion Blue, jak i white, tak jak się szybko pojawiły tak zniknęły. W pamięci utkwił mi Blue. Podarowała mi go dziewczyna, i ozywałem go podczas randki . Zapach przesycony bergamotką,i przełamany ciepłem drzewa sandałowego. W mroźne poranki był jak ciepły szalik. Kanion White był w wersji tzw.. de-lux .Flakon był z atomizerem. Zapach pamiętam że był słodki z dużą nutą wanilii. Po kilku latach pojawiły na rynku Kanion Bleck, i Gold. Sprzedawane są do dziś

Kanion zielony, czyli Clasic to zapach ponad czasowy. Mimo upływu lat i zmieniającej szaty graficznej kartonika, kształtu flakonu, pozostał sobą. Po otwarciu butelki, zapikowaniu na skórę otrzymujemy bukiet zapachu niczym z dawnego ogrodu ziołowego. Zapach jest intensywny, ale zbudowany na starej sprawdzonej recepturze, która kiedyś była normą , a dziś jest wyjątkiem, i to rzadkim wyjątkiem.W otwarciu mamy lekką słodycz paczuli. Po chwili wyczuwalna jest naturalna bergamotka. W nucie serca mamy dominacje mchu dębowego. Jest to zapach szyszek i soku żywicy. Mamy zapach paproci i krzewów w wilgotnym lesie. W nucie bazy zamyka wszystko drzewo sandałowe. Kompozycja jest wyważone, i zbilansowana. Nie ma mowy o uderzeniu alkoholu, czy syntetyków. Składniki są naturalne, i to jest atut W informacjach marketingowych mówi się o skórze, ja jej nie wyczuwam. Wyczuwam zioła, i one królują. Flakon klasyczny prosty,. Kartonik zielono niebieski, dostateczna szata graficzna Najlepsza była w pierwotnej wersji z początku lat dziewięćdziesiątych. Zapach jest szyprowy. Mogę polecić go każdemu kto lubi te linie zapachowe. To naprawdę dobry kosmetyk. Kaniona Clasic jest na okres wiosna jesień, na wietrzną pogodę. Za śmiesznie niską cenę 19-25 pln. można kupić zapach osadzony w tradycji, dobrej jakości. W myśl zasady ,,Cudze chwalicie swego nie znacie- spróbujcie-warto.

Lider

Wbrew nazwie nie jest liderem na polskim rynku pachnideł.Zapach z czasów późnego PR-lu.Pamiętam że zaczęło się od kremu do golenia. Wars cz Brutal był rarytasem. Lider był w każdym kiosku. Zapach mocno ziołowy, mało ciekawy. Jakie było moje zdziwienie kiedy na DK. Warszawa Śródmieście w Warszawie zobaczyłem po latach biało-zielony kartonik z czerwonym napisem.,,Lider” Okazało się że kosmetyk dostał nowe życie Stoi za tym firma ,,MRACULUM” właściciel marki ,,Wars”,czy ,,Chopin” Obecnie produkowane są : woda po goleniu, woda kolońska,krem po goleniu. Zapach został odwzorowany w w stosunku do pierwotnego niemal zapachu kremu.

Zapach po wtarciu w skórę w nucie głowy jest nieco mydlany, lub bardziej przypomina szapom pokrzywowy do włosów. Po kilku minutach pachnidło robi się świeże, i cytrusowy. Po godzinie na skórze zapach robi się korzenny,paczulowy, lekko słodkawy. Wszystko zaskakująco dobrze zbilansowane. Koszt stu ml. to uwaga 9-12 zl. Za taką cenę mamy sensowny szyprowy zapach. Oparty na tradycyjnej recepturze.Na mojej skórze utrzymuje się do 5 h!!. Za taką cenę naprawdę warto. Ekspozycja zapachu najlepsza jest w korsie wiana,jesień.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *