Lenovo T560

Lenovo T560

 

Zapraszamy dziś do recenzji laptopa Lenovo ThinkPad T560

Specyfikacja:

Kolejna propozycja dla biznesu to gracz ze średniej półki Lenovo. Laptop ma energooszczędny procesor Intel Core i7 6600U, pamięci Ram jak na biznesowy model mamy naprawdę dużo bo aż 16 GB, dysk SSD o pojemności 250 GB oraz karta graficzna Intel Graphics 520 HD dopełnia reszty. Wszystko pod kontrolą Windows 7 Professional pracuje stabilnie i płynnie.    

Ekran:

Wyświetlacz o przekątnej 15,6 cali matowy o rozdzielczości Full HD 1920×1080 px. typu IPS oferuję jak na klasę tej matrycy dobre odwzorowanie barw jak również znakomite kąty widzenia. Jest to o tyle ważne że poprzedni model Think Pad T550 miał matrycę TN widać producent posłuchał sugestii odbiorców.

Obudowa, wyposażenie:

Testowany laptop prezentuje się wizualnie bardzo ładnie, obudowa w większości wykonana z tworzywa sztucznego z dodatkiem włókna węglowego jest solidna i trzeba użyć dużej siły by można było odczuć uginający się materiał, na powierzchni roboczej nie zostawia wiele śladów niestety nie można tego powiedzieć o pokrywie matrycy. Zawiasy pozwolą nam odchylić matrycę o 180 stopni. Ciekawą innowacją są kanaliki odpływowe które zabezpieczają sprzęt przed przypadkowym zachlapaniem. Dostęp do części serwisowej jest bardzo łatwy po zdjęciu tylnej pokrywy mamy dostęp do wszystkich potrzebnych podzespołów. Z ciekawostek ten model laptopa ma dwie baterie o czym później. Klawiatura jest wykonana solidnie skok klawiszy jest głęboki a sama klawiatura jest cicha nie słychać zbędnych kliknięć, TouchPad działa poprawnie minusem jest zintegrowanie z płytką przycisków co nie zawsze działa jak należy. Sytuację ratuje manipulator punktowy pamiętający czasy komputerów z logiem IBM. Laptop wygląda smukle ma tylko 23 mm grubości i waży tylko 2,1 kg.

Złącza:

lewa strona:

-gniazdo zasilania

-port USB 3.0

-gniazdo HDMI

-gniazdo słuchawkowe

-czytnik kart pamięci

-gniazdo LAN

-czytnik Smart Card

 

 

 

 

prawa strona:

-2x port USB 3.0

-mini display port

-gniazdo blokady Kensington.                               

spód:

– gniazdo na stację dokującą                         

Działanie:

Biznesowa wydajność, czyli sprzęt nadający się typowo do biura o grach możemy zapomnieć chyba że kilkuletnie tytuły i to w niskiej rozdzielczości niestety zintegrowany układ graficzny nie jest wydajny. Natomiast film obejrzymy bez najmniejszego problemu dźwięk w testowanym egzemplarzu jest na akceptowalnym poziomie choć nie powala. Plusem na pewno jest czas działania na baterii o czym będzie poniżej dzięki innowacyjnej technologii Lenovo możemy wymieniać baterię gdy sprzęt jest włączony, drugą mamy wbudowaną.  

 

Czas działania, hałas, temperatury:

Temperatura w testowanym egzemplarzu w stanie spoczynku nie przekraczała 27 stopni i komfort pracy jest bardzo dobry, w stanie maksymalnego obciążenia laptop na spodzie rozgrzał się do 45 stopni a na powierzchni roboczej nie przekraczał 33 stopni. Hałas generowany przez wentylator był podczas całej pracy czy to w spoczynku czy typowej pracy praktycznie niesłyszalny. Niezły to komfort dla osób lubiących ciszę. Czas pracy dzięki dwóm bateriom wydłużył się znacząco w stanie spoczynku lub niewymagających prac z przyciemnionym ekranem wynosił ponad  17 godzin, przy normalnym użyciu to było 7 godzin a w obciążeniu ponad  4 godziny. Wynik jest świetny i na pewno ucieszy to osoby które często podróżują i są często daleko od gniazdka sieciowego.

Podsumowanie:

Osoby poszukujące dobrego komputera do pracy będą zachwyceni cicha praca, dobra wydajność z aplikacjami biurowymi, długim czasem pracy na baterii, i w ich stronę skierowany jest testowany laptop. Słaba wydajność układu graficznego dyskwalifikuje ten sprzęt jeśli chodzi o aplikacje i gry 3D. Cena 8900 PLN.

Wady:

– słaba wydajność w grach i aplikacjach 3D.

– wysoka cena.

Zalety:

– dobra wydajność w aplikacjach biurowych.

– cicha praca.

– lekki w swojej klasie.

– długi czas pracy na baterii.

– solidna obudowa.

 

 

   


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *