Lenovo ThinkPad X260

Lenovo Thinpad X260

 

Zapraszamy dziś do recenzji laptopa Lenovo ThinkPad X260

Specyfikacja:

Lenovo pokazuje klasę w ultra mobilnej jednostce z ekranem 12 cali.

Jak na Lenovo przystało kolejny bardzo dobry laptop biznesowy. Do wydajnego działania zastosowano ultra oszczędny a jednocześnie wydajny i core 7 6500U, z integrowaną grafiką Intel 520 HD pamięć Ram w tym modelu to 8 GB rozszerzymy ją do 16 GB, ale uwaga tylko w jednej kości to spory minus gdyż nie skorzystamy tutaj z działania dwukanałowego pamięci. Dysk SSD Samsunga o pojemności 240 GB jest celnym wyborem w coraz bardziej powszedniej zastosowanej technologii SSD. Wszystko to w omawianych egzemplarzu działa pod kontrolą leciwego ale niezwykle popularnego i stabilnego Windows 7 Professional.

Dodatkowym atutem jest wbudowany modem GSM, więc do internetu nie jest nam potrzebny zewnętrzny modem.

Ekran:

Wyświetlacz o przekątnej 12,5 cala, matowy o rozdzielczości 1366×768. Matryca IPS pozwala na bardzo dobre oglądanie pod każdym kątem. Ekran odkręcimy do 180 stopni. Matowa powierzchnia pozwala nam na korzystanie ze sprzętu nawet w jasne dni. Nasycenie kolorów i podświetlenie matrycy jak również jej czytelność mimo małych rozmiarów jest na dobrym poziomie.

Obudowa, wyposażenie:

Obudowa z gumowanego tworzywa sztucznego z domieszką włókna szklanego czyni laptopa bardzo stabilnego pod względem nacisku i prób wyginania, nie odnotowaliśmy żadnych trzasków a całość jest dobrze spasowana. Laptop jest względnie odporny na zanieczyszczenia i palce. Minusem jest brak pokrywy serwisowej i żeby móc wymienić dysk trzeba odkręcić aż osiem śrubek i zdjąć całą dolną pokrywę. Co ciekawe jest to pierwszy z testowanych laptopów który posiada dwie baterie o czym będzie jeszcze w kolejnej części artykułu. Waga tego maleństwa to tylko 1,5 kg i grubość 200 mm. Co czyni go jednym z najlepszych ultra mobilnych laptopów na rynku i doskonałą konkurencją dla Microsoft Surface 4. Klawiaturę oceniam bardzo wysoko, klawisze działają bardzo dobrze i zapewniają dobry komfort pracy, klawisze są stabilne i nie są śliskie. Płytka dotykowa jest bardzo dokładna, wszystkie ruchy użytkownika są natychmiast dokładnie odwzorowane, przyciski działają bardzo intuicyjnie. Płytka jest chropowata więc palce się nie ześlizgują.   

 

 

Złącza:

lewa strona:

-gniazdo zasilania

-port HDMI

-port Mini Display Port

-2 gniazda usb 3.0

-czytnik SmartCard

 

 

prawa strona:

-gniazdo słuchawkowe audio

-gniazdo USB 3.0   

-czytnik kart pamięci

-gniazdo karty Sim

-gniazdo LAN

-gniazdo blokady Kenington.                                                                           

Działanie:

Typowo komputer dla biznesu, i lekkich multimediów dzięki portowi HDMI film obejrzymy na dużym ekranie czy projektorze. O grach możemy zapomnieć o ile pogramy w starsze tytuły i to w niskich detalach o najnowszych tytułach możemy zapomnieć. Pod kontrolą Windows 7 sprzęt działa stabilnie. Głośniki zaskakują pozytywnie i poza brakiem niskich tonów nie można się do czego przyczepić.

Czas działania, hałas, temparatury:

Temperatury w czasie obciążenia są wysokie klawiatura była dobrze ciepła 45 stopni Celcjusza, a spód rozgrzał się do ponad 50 stopni. W stanie spoczynku temperatury nie przekraczało 30 stopni. Pozytywnie zaskakuje układ chłodzenia mimo wysokich temperatur dźwięk generowany przez wentylator był w obciążeniu niesłyszalny, natomiast faktem jest że nie jest za bardzo wydajny.

Czas działania na akumulatorze:

Działanie na akumulatorze a właściwie dwóch…tak tak. Laptop ma dwie baterie, jedną wbudowaną drugą zewnętrzną wymienną którą wymienimy nawet w trakcie działania sprzętu. Czas pracy: Przy maksymalnym obciążeniu sprzęt wytrzymał prawie 3 godziny. Przy normalnym użytkowaniu działał prawie 7 godzin, a w stanie maksymalnego oszczędzania działał ponad 13 godzin.

Podsumowanie:

Tak jak w biurze i w podróży laptop spisze się znakomicie. A wszystko to dzięki długiemu działaniu na baterii może nie powala wydajnością 3D ale w swoim segmencie rynku stanowi dobrą alternatywę dla konkurencji. A jego parametry szczególnie niska waga i wielkość czynią go urządzeniem niezwykle ultra mobilnym. Cena to nie bagatela 6500 PLN.

Wady:

-wysoka temperatura pracy

-tylko jeden slot pamięci RAM

-niska wydajność 3D

Zalety:

-ultra mobilność

-matowa matryca

-dwie baterie

-długi czas pracy

-cichy (ledwo słyszalny układ chłodzenia)

-wbudowany modem GSM

-minidisplay port – możliwość przesłania obrazu w 4K

-port smartCard.

   


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *