OKIEM KIBICA W KAPCIACH-CZYLI TO I OWO NA SPORTOWO

Zima zima mróz, ale czy 30,40 lat temu nie było większych mirzów, i trzeba było funkcjonować.Teraz wszyscy marzną, nie mal zamarzają, delikatne towarzystwo,  się zrobiło, sportowców nie wyłączając. Na szczęście idzie ocieplenie.

Emocje związane z IO.uleciały niczym śnieżynki, które zgasiły znicz olimpijski. Bohaterowie z Pionczang, nasi skoczkowie wrócili do Polski, zregenerowali siły by w pierwszy weekend marca wystartować w zawodach pucharu świata w Lahti. Kamil Stoch zdeklasował rywali. W konkursie indywidualnym Kamil był lepszy o 28p. od Eisenbichlera. Przypomniał o sobie Stefan Kraft, który zajął najniższe miejsce na podium. Dawid Kubacki był 4, mimo iż do końca ważyło się czy pójdzie do Finlandii, gdyż przechodził infekcję.  Pozostali czterej Polacy w 30. W konkursie drużynowym w sobotnie popołudnie Polacy zajęli drugie miejsce, dzielnie odpierając ataki Austriaków, i Norwegów.Tym razem Niemcy, srebrni medaliści z Pionczang byli poza zasięgiem. W pucharze narodów mamy pewną 3 pozycję. Bezsprzecznie jest to najlepszy sezon w historii skoków, i aż żal że się kończy. Niestety wszystko wskazuje na to że nie uda się przedłożyć kontraktu z Stefanem Horngacherem. Człowiek, który odmienił Polskie skoki, ma swoje wymagania. Dotyczą one lepszej bazy szkoleniowej, zaangażowania środowisk akademickich do pracy nad sprzętem. Są to rzeczy niezbędne aby osiągać dobre wyniki. Tylko czy to rozumieją siermiężni decydenci z PZN?

Dla takich chwil warto żyć, to wyświechtane zdanie, które cytuje się przy chwilach wzniosłych. Do takich należały MŚ. w lekkoatletyce  w Angielskim Birmingham. Zaczęło się niezbyt obiecująco. Sylwester Bednarek w skoku wzwyż zajął 5 miejsce. Wyraźnie nie leżał mu rozbieg, tartan położony na betonowej nawierzchni. Konrad Bukowiecki wszedł do finału pchnięcia kulą, jednak w nim zajął 8 miejsce, kontuzje odbijają się rykoszetem. Ekscentryczna Ewa Swoboda zajęła w biegu na 60 m 5 miejsce, i nie awansowała do finału.Widać wyraźnie że zawodniczka mentalnie nie dojrzała  do  wielkich imprez. Jednak w sobotni wieczór doczekaliśmy się złota na 800m. Adam Kszczot. Polak biegł fenomenalnie.Jednak niedziela była dla nas Potwierdził swoją dobrą formę. Piotr Lisek zdobył brązowy medal skoku o tyczce. Marcin Lewandowski, jak na sportowe nazwisko przystało zdobył srebro na 1500 m.Sztafeta pań  4x 400m. sprawiła ogromną sensację, zdobywając srebrny medal. Jednak czekał nas jeszcze deser, start męskiej sztafety 4x 400m. Nikt chyba w najśmielszych snach nie spodziewał się że Polacy w składzie K. Zalewski,R. Omelko, Ł. Krawczuk, J. Krzewina nie tylko zdobyli złoto przybiegając pierwsze miejsce, ale dokonali tego z rekordem świata! Przybiegli na metę z czasem 3:01,77. Fenomenalny start Polaków, okraszony rekordem świata. Polska w klasyfikacji medalowej zajęła 3 miejsce, co jest najlepszym rezultatem w historii występów na MŚ.w hali.W klasyfikacji punktowej zajęliśmy 4 miejsce. Z krajów Europejskich jesteśmy najlepsi. Należy przypomnieć że w Anglii nie startowali oszczepnicy i dyskobole. Bezsprzecznie  można stwierdzić że mamy nowy wader time.

W ogólnej degrengoladzie, jakiej znalazł się PZ-kol, cieszy MŚ. na torze w kategorii omnium. Szymon Sajnok, sympatyczny chłopak z Kartuz pokazał Kaszubski charakter. Walczył do samego końca, wszystko rozstrzygało się na ostatnim wirażu. To duży sukces, i nagroda za wielki chart ducha i pracę jaką ten chłopak wykonał. Szkoda że ambicje zawodników nie przekradają się na ambicje włodarzy związku. Rezygnacja Banaszka 26 stycznia człowieka skompromitowanego, a mimo to wybranego pod koniec grudnia, pokazuje ogromny kryzys moralny, i wizerunkowy. W kolarstwie polskim jest potencjał, jednak bez bazy szkoleniowej, sprzętowej, sponsorów ów potencjał może stopnieć jak śnieg w maju.

Złoci czterystumetrowcy, fenomenalny finisz Kszewiny!