Śniadanie na Grockiej 45-czyli chłonąć krakowskość przez żołądek.

Kraków to miasto, które swoim urokiem onieśmiela, paraliżuje, zachwyca. Człowiek po nocnych wojażach, chciałby coś zjeść. Tylko gdzie? To pytanie na pozór może wydawać się absurdalne. Ponieważ w powodzi barów BISTRO, barów mlecznych, restauracji,hałaśliwych. Trudno znaleźć miejsce, gdzie można by było zjeść spokojnie śniadanie smaczne, i pożywne. Trudno to nie oznaczy niemożliwe.Jest takie miejsce, które jest nie tylko przyjazne kieszeni, ale i podniebieniu, a przecież o to chodzi, czy nie?

Jest piękny wrześniowy poranek. Ulica Grodzka w Krakowie tętni życiem. Oddychając klimatem tego szczególnego miejsca podążam szybkim krokiem na wymarzone śniadanie pod adresem Grodzka 45 do,,Cafe Mini”

Przy kawiarni jest uroczy ogródek piwny. Stoliki ustawione rzędem.,w kształcie litery L. Od strony ul Senackiej, ładne ażurowe przegrody. Do tego sporo kwiatow w doniczkach. Dwa wejścia. W środku mamy pierwsze pomieszczenie z barem, głębiej kilka stolików. W Następnie przytulne wnętrze. Z dużą ilością kanap, sof. Gustowne stoliczki. Całokształt stanowi harmonię z przeszłością, i współczesnością. Lokal wypełnia światło lamp, lampeczek. Nie nachalne, i jaskrawe, lecz cieple, stonowane. Obsługa wita nas dyskretnie, i uprzejmie. Menu czytelne. W,,Mini Cafe” zjemy nie tylko domowe ciasta, lody, czy desery. Wypijemy dobrej jakości kawę, czekoladę, herbatę. Wszystko podane z gustem i szykiem godnym galicyjskiej poprawności. Dla mnie atutem jest możliwość zjedzenia śniadania. Koroną potrawą jest jajecznica. Przyrządzona wybornie. Podawana na patelni z warzywami: szczypior, pomidor. Jajecznica może być przyrządzona na maśle, lub bekonie. Wszystko jest parujące, gorące. Do tego świeży chleb. Dla mnie boba. Kawa na mój smak Arabika, dobrze zmielona, i podana. Parzona w dobrym ekspresie. Kawy smakowe również są dostępne. Nie testowałem ciast, niestety, ale wyglądają na dobre jakościowo. Zwłaszcza torty. Wracając do jajecznicy jest bardzo dobrze przygotowana. Obsługa pyta czy ma być bardziej ścięta, czy luźna. Życzenie jest spełniane w 100%. Podczas ostatniej bytności w lokalu zamówieniem deser najprostszy z możliwych. Do kawy zjadłem galaretkę owocową. Prosta rzecz, a przygotowana smacznie. Galaretka nie jest zbyt zmrożona, przez co nie jest twarda. Bita śmietana jest jako element dekoracji, choć niestety w spreju. Galaretka dwu smakowa. Do tego spora ilość owoców sezonowych.

Lokal w sam raz na ranne śniadanko w miłym towarzystwie, zwłaszcza przed wędrówka po grodzie Kraka.

OCENY-Skala(1-10/jeden najniższa,dziesięć najwyższa)

obsługa- 9

jakość potraw-9

Kawa-8

wnętrze lokalu-9

czas realizacji zamówienia- 10


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *